Benim Fikrim kategorisinde tarafından

Hemen her anime'de görmüşsünüzdür, zorba bir karakter vardır, ana karakter yada ezik olmak yaratılan bir karaktere işkence çektirir, hayatı ona zindan eder.

Böyle sahneler gelende ana karakterin ya zorlu yaşantısını vurgulamak için kullanılır yada ana karakteri biraz havalı göstermek için zorba karakterin dayak yemesi için vardır.

Böyle karakterlerin tek amacı budur, bazı zamanlar bize bu karakterlerin acıklı geçmişini gösterirler ama her gösterilen geçmiş üzerine zerre kadar düşünülmemiş dandik geçmişlerdir.

Bu karakterler ise genelde bu geçmişlerine fazla anlam yüklerler ve bir zorba olurlar ama animelerde zorba olmanın boku çıkarılıyor her seferinde.

Örnek olarak beni gülme krizine sokan şu sahneye bir göz atın:

https://www.youtube.com/watch?v=qWdiZA3TtV8

Abi bu ne ya :D ya kardeşim bu zorbalar LOLİ LAN LOLİ LOLİ :D ya işte böyle sahneler görünce gülme krizine giriyorum her seferinde.

Sizin bu konu hakkında düşüncelerini neleredir.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Sadece "Koe no Katachi" demek istiyorum. İzle zaten konu tamamen zorbalık üstüne kutulu.
tarafından
Shouko ya yazık oldu yani ana karakter olup hikayene hiç bir değinilmemesi yada ana karakter olduğun halde duygu düşüncelerini sağır olduğun için ifade edememen, yani anlıyorum kız düzgün cümle kuramıyor hiç bir şekilde kelimelerin telaffuzlarını adam akıllı duyamadığı için. Ama abi wall-e diye bir film vardır ana karakterin konuşmaları anlaşılmıyordu ama karakter vücut dilini kullanarak mükemmel bir şekilde kendini ifade edebiliyordu ya. Keşke daha iyi olsaydı toprağı bol olsun....
tarafından
Burada amaç gerçekçi bir hikaye anlatmak. Hem Shouko ana kadakter değil.
Hoşgeldiniz: Kuralarımıza göz atmayı ve üye olmayı unutmayın.

128 soru

107 cevap

72 yorum

19 kullanıcı

...