Benim Fikrim kategorisinde tarafından

 

Bruce Wayne nam-ı değer Batman, kendisi opera çıkışında ailesini kaybetmiş ve bunun acısını kendisi kahraman yaparak “adaleti” sağlayarak çıkaran multi-milyoner iş adamı.

Bruce wayne’nin en büyük ilkesi şudur ”Bizde onları yaptığını yaparsak onlardan ne farkımız kalır ?” bu söz her ne kadar doğru olsada batman’nin bu dengesiz saçma sapan ahlakı yüzünden binlerce hatta milyonlarca kişi öldü.

Ve kendisi’nin ahlakı gereğince bu ölümlerden hiç bir kendisi sorumlu değil, bu ölümlerden sadece ama sadece katil sorumlu.

Batman’nin ahlakına göre öldürmezsen her daim iyi adamsıdır.

Hayır batman sen berbat bir kahramansın.

Batmani yüceltmek için dc elinden geleni sürekli ama sürekli yapıyor, yani adam hiç bir şekilde gelişmiyor, batman’nin karakteri en baştan mükemmel olduğu için hiç bir gelişim göstermiyor.

Bu durum ise batman’i çok monoton ve sürekli ama sürekli kendini tekrar eden vasat bir kahraman yapıyor.

Batman’nin bu ahlakı yüzünden binlerce kişiyi öldürdü hatta joker gitti injustice serisinde bütün metropolisi yok etti ama batman bu dandik ahlakından vazgeçmedi.

Batman kendisini hiç bir sorgulamadı, hiç bir zaman çıkıp ”Ben nerede yanlış yapıyorum da bu kadar ceset bırakıyorum arkamda ?” diye sorgulamadı çünkü batman’nin bir karakter gelişimi yok ve olmayacakta.

Ben bu yüzden batman’dan hatta ve hatta bütün dc ve marvel karakterlerinden nefret ediyorum.

Bu yüzden anime eserleri marvel ve dc’den kat ve kat daha iyi, çünkü anime’de gerçeçi karakter gelişimleri hatta gerçekçi karakter ilişkileri oluyor marvel ve dc eserlerine göre.

Bu yüzden artık marvel ve dc eseri okumuyorum yada izlemiyorum çünkü aynı yemeği sürekli ama sürekli önüme farklı sos ile koyuyorlar.

Bu durum çok pis canımı sıkıyor ve midem bulanıyor artık. 

Bu yüzden batman ve türevi olan iğrenç kahramanlardan tiksiniyorum. 

Bu yüzden animeler daha iyidir.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Batman klasik Adalet ilkelerini uyguluyor. Yani yasa intikam'ı yasaklıyorsa Batman için o kötüdür. Aslında tüm kahramanlar için geçerli bu.

"Adalet İntikam Değildir" sözü ile de bunu gayet iyi açıklamış olur.
tarafından
Ama bu adalet ilkelerini bir insan olduğu için sürekli uygulayamaz, bir noktada delirmesi lazım insan olduğunu hatırlaması için.
tarafından
Polis olarak düşün. Delirmesi ya da öyle bir şey olmasına gerek yok.
tarafından
Bu birazda modern dünyanın getirdiği etik. Çok uzak bir geçmişe değil, yakın geçmişe bakalım birileri birilerini durdurman için katliam yapsa bunun düzen için olduğu gerekçesiyle normal bir şey olarak kabul ediliyordu. Fakat şuan ne suç işlerse işlensin hapis forever:D
Hoşgeldiniz: Kuralarımıza göz atmayı ve üye olmayı unutmayın.

128 soru

107 cevap

72 yorum

19 kullanıcı

...